top of page

Mühendislik ve Müşavirlik Hizmetlerimiz

tasarim.png

Tasarım 

Autocad ile Çatı ve Arazi Tipi PV GES tasarımı

Çatı veya arazideki gölgelenme, eğim ve çevresel koşullar gözetilerek, yatırım geri dönüş süresini minimuma indirecek GES tasarımlarını ulusal ve uluslararası standartlara göre tasarlıyoruz.  

fizibilite.png

Fizibilite

PVsyst ile Enerji Üretim Simülasyonu

Sahanın konumu, güneşlenme verileri, öngörülen malzemeler, gölgelenme verileri, elektrik maliyeti ve ön tasarım ile  PVsyst yazılımı ile 25 senelik GES kazanç verilerinizi oluşturuyoruz.  IRR ve NPV hesapları ile yatırımınızın finansal analizinizi gerçekleştiriyoruz. 

TEDAS.png

TEDAŞ

Uygulama Projelerinin Hazırlanması ve TEDAŞ Proje Dosyasının Hazırlanması

Bağlantı görüşünün alınması, gerekli kurum izinlerinin alınması, TEDAŞ Elektrik ve İnşaat proje onayları ve saha kabulleri ile ilgili tüm adımları yönetiyoruz. 

consulting-image-slider.jpg

Danışmanlık

Yatırım ve İşletme-Bakım Aşamalarını kapsar

Projenizin ilgili yönetmelik ve standartlara uygun olarak hayata geçmesini sağlıyoruz. Yatırım ve işletme aşamasında yatırımcıya teknik açıdan destek oluyoruz.  Şartnameleri ve sözleşmeleri yatırımcının enerji üretimini garanti altına alacak şekilde hazırlıyoruz.  Yapılan işlerin teknik kontrollerini sahada gerçekleştiriyoruz. 

gfsdfgfds (1).jpg

YG İşletme

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi izni ile Ankara ilindeki transformatör merkezlerinin Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu işlerini gerçekleştiriyoruz. Aylık yaptığımız kontroller ile OG hücreleri, transformatörler ve beton köşkünüzün kontrol ve bakımlarını gerçekleştiriyoruz. 

dbe18ce4b2e00046d3377d9e843a0ac3.png

Topraklama

Topraklama Ölçüm ve Raporlama

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi'nin izni ile koruma, işletme (nötr) ve yıldırımdan korunma sistemlerinin toprak dirençlerinin ölçülmesi ve raporlanması işlerini yapıyoruz.  Tesisinizin düzenli ölçülmesi ve raporlanması ile iş kazalarının önüne geçiyoruz. 

bottom of page